Pieczątka Ex-libris, exlibris, ex libris Powiększ do pełnego rozmiaru

Pieczątka Ex-libris, ekslibris, exlibris, ex libris

Ekslibris (łac. ex libris – z książek) – znak własnościowy danego egzemplarza książki, z imieniem i nazwiskiem właściciela księgozbioru, (lub np. stylizowanymi inicjałami) albo nazwą instytucji. Pieczątka exlibris wykonana techniką laserową - dowolna grafika!

  • mała (ok. 30x40mm) lub okrągła 30mm
  • średnia (ok. 50x50mm) lub okrągła 40mm
  • duża (ok. 80x50mm) lub okrągła 60mm

Więcej szczegółów

  • mała
  • średnia
  • duża

32,40 zł netto

32,40 zł

19 Inne produkty w tej samej kategorii:

Poprzednie
Następne

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Ekslibris (łac. ex libris – z książek) – znak własnościowy danego egzemplarza, książki najczęściej ozdobny, wykonany w technice graficznej, z imieniem i nazwiskiem właściciela księgozbioru, (lub np. stylizowanymi inicjałami) albo nazwą instytucji. Typowy ekslibris jest małą, zadrukowaną karteczką przyklejoną do wewnętrznej strony okładki. W prostszej formie może to być np. pieczątka.

Projektowanie ekslibrisów jest jedną z dziedzin grafiki artystycznej. Ich tworzeniem zajmowało się wielu znanych grafików, rytowników i typografów. Zbieranie ekslibrisów jest jedną z dziedzin kolekcjonerstwa. Organizowane są również wystawy, nieraz nawet poświęcone wyłącznie tej tematyce.

Posługiwanie się ekslibrisem jest uważane za wyraz wysokiego szacunku i dbałości o książki, jak również wysokich potrzeb kulturalnych ich właściciela. 

(źrodło wikipedia)

Ex-libris, ekslibris, exlibris, ex libris

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.