Grawerowanie laserowe

Grawerowanie laserowe to nowoczesna technologia, która pozwala na nanoszenie grawera na dowolne przedmioty. Metoda znakowania wykorzystuje wiązkę laserową, która sterowana komputerowo w sposób niezwykle dokładny i precyzyjny usuwa materiał z powierzchni grawerowanego przedmiotu. 

Grawerowaniem laserowym zajmujemy się od 2003 roku. Zaspokajając swoją ciekawość, znakowaliśmy rozmaite materiały, co zawsze kończyło się powodzeniem i dawało niesamowity efekt. Lubimy eksperymentować i nie boimy się podejmować nowych wyzwań, dlatego staramy się bawić grawerowaniem i jednocześnie traktować go jako formę sztuki nowoczesnej. Wysoka precyzja urządzenia 0,004 mm oraz doświadczeni operatorzy gwarantują w pełni profesjonalne efekty grawerowania laserowego.

Grawerowanie laserowe wykonujemy na następujących materiałach:
 • drewno
 • guma
 • plexiglass wylewany
 • aluminium anodowane
 • stal
 • plastik
 • laminat grawerski
 • kamień
 • szkło
 • sklejka 

Wielkość pola roboczego lasera oraz stołu do cięcia wynosi 720x410mm. Grawerowanie laserowe nie nadaje koloru, w przypadku różnych materiałów uzyskany efekt zależy od reakcji na obróbkę cieplną i zależny jest od budowy materiału. Dzięki grawerowaniu laserowemu możliwe jest uzyskanie trwałego i nieścierającego się nadruku. Grawerowanie długopisów, pendrive'ów oraz innym gadżetów wykonanych z aluminium anodowanego, polega na "zdjęciu" warstwy farby z korpusu, uzyskuje się w ten sposób kolor jasno szary. Grawer na laminacie grawerskim polega na usunięciu górnej warstwy materiału, efekt końcowy polega na wydobyciu koloru położonego niżej. Grawerowanie drewna i sklejki (opakowanie na wino, etui na biżuterię, szachy, karty do gry) daje efektowny i trwały grawer dzięki dużemu kontrastowi wypalonej grafiki.

5 powodów potwierdzających wyjątkowość technologii

 1. Nieoceniona precyzja: wykorzystując możliwości urządzenia, możliwe jest wykonywanie najbardziej skomplikowanej grafiki. Precyzja urządzenia do 0,004 mm!
 2. Powtarzalność: przy dużych nakładach ważne jest, aby każdy z przedmiotów był identyczny i nie różnił się od pozostałych. Laser powoduje, że na każdym z artykułów powstaje identyczna aplikacja.
 3. Wytrzymałość i trwałość: przy grawerowaniu laserowym usuwana jest zewnętrzna warstwa artykułu, co sprawia, że wzór jest wypukły, a zatem odporny na ścieranie.
 4. Estetyka: brak bezpośredniego kontaktu z urządzeniem i znakowanym przedmiotem powoduje, że wyróżnia się on niezwykłą czystością i estetyką.
 5. Efektywność: nowoczesne urządzenia pracują w bardzo szybkim tempie, co powoduje, że w krótkim czasie może zostać oznakowana duża ilość artykułów.

Zapraszamy do poszczególnych działów sklepu oraz do kontaktu mailowego i telefonicznego. 
https://stempelbiurowy.pl/27-dlugopisy-reklamoweGrawerowanie laserowe laserem Trotec - najwyższej jakości materiały.