Lista produktów producenta: Goodram

Marka GOODRAM została stworzona w 2003 roku przez firmę Wilk Elektronik SA. Jednak jej historia rozpoczęła się dużo wcześniej, w 1991 roku, kiedy to w Tychach została założona nasza firma. Od samego początku działalności głównym obszarem specjalizacji były i są pamięci komputerowe – początkowo RAM, a od 2005 roku również Flash.

Marka GOODRAM została stworzona w 2003 roku przez firmę Wilk Elektronik SA. Jednak jej historia rozpoczęła się dużo wcześniej, w 1991 roku, kiedy to w Tychach została założona nasza firma. Od samego początku działalności głównym obszarem specjalizacji były i są pamięci komputerowe – początkowo RAM, a od 2005 roku również Flash.


Dzięki wąskiej specjalizacji oraz długoletniemu doświadczeniu firma zyskała miano eksperta w swojej dziedzinie, stając się w 1996 roku największym w Polsce dystrybutorem pamięci RAM.


Kolejne lata to dalszy dynamiczny rozwój, w efekcie czego 70% modułów pamięci sprzedawanych w Polsce pochodziło z Wilk Elektronik. W 1999 roku firma przekształciła się w spółkę akcyjną. Dzięki temu moduły pamięci z naklejką gwarancyjną Wilk Elektronik S.A. stały się synonimem produktu najwyższej jakości.
2001 rok przyniósł największy, jak sądzono, kryzys w branży komputerowej. Tymczasem nasza firma nie tylko utrzymała pozycję lidera, ale zdołała nawiązać bliską współpracę ze światowym liderem technologicznym, firmą Infineon (Qimonda). Był to już drugi strategiczny sojusz, po podpisanej pięć lat wcześniej umowie z amerykańską firmą Micron Technology. Uznanie ze strony czołowych firm produkujących komponenty pamięciowe przełożyło się na zwiększenie oferty produktowej, jednak przede wszystkim dało podstawy oraz niezbędną wiedzę do uruchomienia jedynej fabryki pamięci w Europie Środkowej i Wschodniej.


W połowie 2003 roku spółka przeniosła swoją siedzibę do Łazisk, gdzie powstała fabryka oraz biura o łącznej powierzchni 3.000 m2. W nowej siedzibie Wilk Elektronik S. A. zatrudnienie znalazło prawie 100 osób, które rozpoczęły pracę nad uruchomieniem pierwszej fabryki pamięci w tej części Europy. 
Pod koniec 2003 roku firma Wilk Elektronik S.A. wprowadziła na rynek pamięci wyprodukowane w Polsce pod marką GOODRAM. Od tego momentu datuje się produkcję modułów pamięci, w jedynej tego typu fabryce w Europie Środkowej i Wschodniej. Już w pierwszym roku spółka sprzedała w Polsce blisko 400 000 sztuk pamięci GOODRAM. Obecnie marka ta jest dostępna w ofercie wszystkich największych dystrybutorów sprzętu komputerowego w kraju. Wraz z wprowadzeniem marki GOODRAM na rynek krajowy spółka rozpoczęła budowę sieci sprzedaży w krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Już w 2005 roku udział eksportu w ogólnej sprzedaży firmy Wilk Elektronik S.A. przekroczył 40%. Dzięki temu polskie pamięci dostępne są w krajach Europy Środkowej, Wschodniej i Zachodniej, a nawet na Bliskim Wschodzie i w Afryce.


Kolejny krokiem było wprowadzenie w 2006 roku pamięci USB oraz kart pamięci pod marką GOODRAM. W związku z tym Wilk Elektronik SA nawiązał w 2007 roku strategiczną współpracę ze światowym liderem technologii flash – firmą Toshiba. Potwierdzeniem możliwości naszej firmy było przyznanie statusu strategicznego partnera w Europie. Dzięki temu produkty flash GOODRAM powstają w oparciu o najlepsze komponenty i technologię japońskiej korporacji. Pod koniec 2009 roku Wilk Elektronik SA uruchomił w pełni zautomatyzowaną, pierwszą w Europie produkcję przenośnych pamięci USB. Pamięci te oferowane są klientom na całym świecie pod marką GOODRAM.

Więcej